Londyn, 9 maja 2019 – marka Swarovski ogłosiła współpracę z Julianem Day’em, kostiumografem nominowanym do nagrody BAFTA, przy filmie Rocketman (22 maja). Jest to nowy, fantastyczny musical od Paramount Pictures, oparty na historii życia Sir Eltona Johna. Day wzbogacił swoje zjawiskowe projekty o ponad milion kryształów Swarovskiego, aby pokazać ekstrawagancki styl Eltona.

Rocketman, reżyserowany przez Dextera Fletchera, ukazuje niezwykłe i przełomowe lata życia Eltona Johna – od cudownego studenta po pop-rockową sensację. Elton, grany przez Tarona Egertona, wykonuje w filmie swoje największe przeboje. Aktor z każdą kolejną sceną nosi coraz bardziej fantazyjne kostiumy, zaprojektowane przez Juliana Day’a. Elton John jest producentem wykonawczym filmu z ramienia wytwórni MARV Films, Rocket Pictures oraz New Republic Pictures. Produkcją zajęli się Matthew Vaughn, David Furnish, Adam Bohling i David Reid. W obsadzie Rocketmana pojawiają się również takie nazwiska, jak Bryce Dallas Howard, Jamie Bell i Richard Madden.
Day współpracował z marką Swarovski – Oficjalnym Kryształowym Partnerem Rocketmana – przy projektowaniu kostiumów, wśród których powstało 64 różnych stylizacji dla Eltona. Milion kryształów upiększa stroje i dodatki, nadając blasku temu niezwykłemu, muzycznemu widowisku.
Taron Egerton w podróży, jako Elton John w filmie “ROCKETMAN” od Paramount Pictures Prawa autorskie: David Appleby Copyright: © 2018 PARAMOUNT PICTURES. ALL RIGHTS RESERVED.
Cztery najważniejsze kostiumy, zdobione kryształami, stanowią część ekstrawaganckiej garderoby Eltona:
Kostium „Dodgers” – zestaw do gry w baseball w całości zdobiony kryształami – to wyjątkowy projekt odnoszący się do kultowego stroju, w którym Elton występował podczas swoich legendarnych koncertów na Dodger Stadium w Los Angeles w 1975 roku. Lśniący zestaw, noszony w filmie przez Egertona, został stworzony przy użyciu 140 000 kryształów Swarovskiego, aby był jeszcze bardziej olśniewający niż jego oryginał.
Dramatyczny kostium „Diabła” został zaprojektowany do sceny, kiedy Elton czuje się samotny i niekochany, więc Day symbolicznie otacza go miłością w postaci ognistoczerwonego kombinezonu ze skrzydłami w kształcie serca. Kostium zdobią kryształowe płomienie, nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne. Wszystkie elementy świecą ponad 60 000 ręcznie naszytymi kryształami Swarovskiego.
Kostium „Yellow Brick Road” ożywia ukochany album Eltona, w którym pojawiają się graficzne odniesienia do postaci z Czarnoksiężnika z krainy Oz. Niebieski garnitur z kryształowymi, czerwonymi klapami i kultowymi, rubinowymi butami nawiązują do stroju Dorotki, natomiast futro, srebrna koszula i słomkowy kapelusz odwołują się do każdego z jej towarzyszy: Lwa, Blaszanego Drwala oraz Stracha na Wróble.
Ekstrawagancki kostium „Elizabeth” pojawia się w filmie podczas szalonego występu na scenie. Zdobiony kryształami oraz dekoracją Swarovski Crystal Pearl odnosi się do uwielbienia Eltona dla teatralności oraz do jego wizerunku rockowego członka rodziny królewskiej. Zjawiskowe nakrycie głowy zostało zainspirowany kultowym projektem Swarovskiego noszonym przez Hedy Lamarr w filmie Zeigfeld Girls z 1941 roku.
Day pracował z projektantami marki Swarovski przy stworzeniu ponad 750 kryształowych elementów, robionych na zamówienie, w tym 91 spersonalizowanych naszywek “Elton John”. Kostiumograf zaprojektował również czerwony kostium, z ozdobną etykietą z imieniem i nazwiskiem artysty na plecach, aby upamiętnić występ Eltona z 1970 roku w Los Angeles – był to kluczowy moment w jego karierze, ponieważ to właśnie wtedy stał się gwiazdą, którą wszyscy znamy i kochamy.
Taron Egerton jako Elton John w filmie “ROCKETMAN” produkcji Paramount Pictures Prawa autorskie: David Appleby Copyright: © 2018 PARAMOUNT PICTURES. ALL RIGHTS RESERVED.
Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu, Day ozdobił kryształami Swarovskiego nie tylko liczne okulary – dodatek charakterystyczny dla Eltona Johna – ale również buty, akcesoria i biżuterię, w celu dodania do całości stylu glamour z rockową nutą. Swarovski wcześniej współpracował z Day’em przy kostiumach do nominowanego do Oscara filmu, Bohemian Rhapsody z 2018 roku.
“Wykorzystałem kryształy Swarovskiego w kostiumach do wielu filmów, ponieważ przykuwają one uwagę widza. Nie tylko urozmaicają stylizację, ale również podnoszą jej rangę – powiedzmy, że moje projekty są na poziomie 110%, a z kryształami Swarovskiego sięgają 150%. Gdziekolwiek znajdujemy odpowiednie miejsce w filmie na umieszczenie kryształów, po prostu to robimy – Swarovski i Rocketman stanowią idealny duet.” – tak skomentował współpracę Julian Day.
“Byliśmy bardzo podekscytowani ponowną współpracą z Julian’em Day’em przy tych wspaniałych kostiumach do filmu Rocketman. Stroje z milionem błyszczących kryształów Swarovskiego, stworzone przez Juliana i inspirowane najsłynniejszymi stylizacjami Eltona Johna, w idealny sposób oddają magię, energię i wpływ na naszą kulturę jednej z największych muzycznych ikon na świecie.” – tak o współpracy powiedziała Nadja Swarovski, Członek Zarządu marki Swarovski.
Projektant kostiumów Julian Day na planie filmu “Rocketman” produkcji Paramount Pictures. Prawa autorskie: David Appleby Copyright: © 2018 PARAMOUNT PICTURES. ALL RIGHTS RESERVED.