Niejedna kobieta chciałabym ukryć coś na swojej twarzy i wyglądać pięknie, aby promieniała i była pełna blasku. Czy za pomocą konturowania, można coś zmienić? Oczywiście, że tak! Bezbłędne i umiejętne wykonanie konturowania wyszczupli Twoją twarz i nada jej kształtu.

W każdym konturowaniu chodzi o to aby podkreślić atuty a zamaskować niedoskonałości i mankamenty naszej cery.

Jak to zrobić?

Ważne jest to, że samodzielnie możesz wykonać triki makijażowe, bez względu na wiek czy typ urody oraz kształt twarzy.

Konturowanie na sucho

Konturowanie twarzy w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. To dlatego wiele gwiazd polubiło ten trend m.in Kendall Jenner, Gigi Hadid czy Jessica Alba. Jeśli chcesz uzyskać delikatny oraz subtelny efektkonturowanie na sucho jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Nie ulega wątpliwości, że konturowanie pozwala wyrzeźbić twarz według własnych upodobań i w wielu przypadkach zmienić się nie do poznania. Metoda konturowania na sucho jest bardzo prosta do zastosowania i każda kobieta może z niej z powodzeniem skorzystać (nawet osoba, która na co dzień nie korzysta z trików makijażowych) .

Do konturowania na sucho produkty powinny być w formie sypkiej, prasowanej i suchej.

Wszystko, czego potrzebujesz do konturowania na sucho to : podkład, korektor, puder transparentny, bronzer w kamieniu, róż, rozświetlacz oraz najlepiej pędzle z naturalnego włosia.

Konturowanie na mokro

W odróżnieniu od delikatnego efektu, jaki daje konturowanie na sucho, konturowanie twarzy na mokro jest bardziej wyraziste i glamour. Ten trik makijażu wieczorowego idealnie wpasuje się na wielkie wyjścia, uroczystości, przyjęcia oraz bankiety. Ten efekt pokochały takie celebrytki jak : Natalia Siwiec, Kim Kardashian czy Eva Longoria.

Do konturowania na mokro używamy wyłącznie produktów o płynnej oraz rzadkiej konsystencji.

Jakie produkty wybrać ?

Wszystko do konturowania na mokro :

podkład w płynie

korektor

róż

rozświetlacz

gąbeczka do makijażu

bronzer w formie płynnej

Konturowanie na mokro − co Ci daje?


Nie sposób nie zacząć od tego, że twarz konturowana tzw. tłustymi kosmetykami potrafi optycznie wysmuklić Twoją twarz. Nie chodzi tu oczywiście, że nagle masz malować swoją twarz jak od szablonu. Odpowiednie ułożenie cieni i rozjaśniaczy na twarzy może natomiast nadać Twojej twarzy charakteru, zwęzić optycznie nosek czy nawet zamaskować drugi podbródek. Wszystko oczywiście zgodnie z Twoimi potrzebami i Twoim poczuciem estetyki.

Dla kogo konturowanie na mokro będzie odpowiednie? Tak naprawdę dla każdego!

Konturowanie na mokro, wykonane odpowiednio dobranymi kosmetykami, tak pod kątem koloru, jak i konsystencji, sprawia wrażenie dość naturalnego i dość długo utrzymuje się na twarzy. Jest to więc świetny makijaż na długie letnie wieczory czy ekstra wyjścia.