Tajniki zdrowej kuchni, racjonalne decyzje zakupowe – to wszystko już 19 października w Placu Unii. Prowadzącą spotkanie będzie Katarzyna Bosacka – znana dziennikarka, specjalistka od świadomych zakupów i niestrudzona bojowniczka o prawa konsumenta. Przyjdź, posłuchaj i zmień swoje nastawienie oraz przyzwyczajenia.

To, co kupujemy jest ważne

Bycie świadomym i odpowiedzialnym konsumentem to wyjątkowo ambitne postanowienie. Bardzo łatwo ulec pokusie, kiedy na każdym kroku mierzymy się z wszechobecnym wpływem komercji. Żyjemy w świecie marek – każdy produkt jest ometkowany, a wykreowany wizerunek korporacji często jest ważniejszy niż właściwości samego produktu. Jak się przeciwstawić takiej rzeczywistości? Jak świadomie dokonywać selekcji? Wszystkie sekrety zdradzi Katarzyna Bosacka podczas warsztatów w Placu Unii.

Nie daj się zakupowemu szaleństwu!

Podczas spotkania w Placu Unii, Katarzyna Bosacka opowie o tym, w jaki sposób dokonywać świadomych wyborów konsumenckich. Prowadząca podzieli się swoją wiedzą na temat sztuczek, jakie stosują producenci i sprzedawcy, aby zachęcić nas do zakupów swoich produktów.
Na warsztatach nie zabraknie też przydatnych informacji o tym, jakie składniki odżywcze są niezbędne w naszej diecie, a których powinniśmy unikać. Dzięki temu, dla uczestników wykładu etykiety rozmaitych produktów przestaną być tajemnicą.
Warsztaty poświęcone świadomej konsumpcji odbędą się 19 października br. w godzinach: 11.00 – 11.30, 13.00 – 13.30 i 14.30 – 15.00. Wstęp jest bezpłatny.