Złota era biżuterii musiała kiedyś dobiec końca. Kroku zaczyna mu dotrzymywać nieco zapomniane już srebro. Czy solo, czy w duecie? W tym sezonie stawiamy na niestandardowe połączenia tworzyw i kolorów, łączymy pierścionki złote z tymi pozornie do siebie niepasującymi, a ukochane postarzane naszyjniki ze szkatułek babci zestawiamy z nowoczesnym i surowym srebrem.

Polskie marki coraz śmielej i częściej sięgają po najnowsze trendy. Fascynację połączeniem srebra i złota zaobserwować można w kolekcji marki LAU Jewellery. W tym sezonie, projektanci marki inspirują się nostalgicznym Bałtykiem – chłodnym, momentami surowym… Zupełnie jak srebro. Najnowsza kolekcja polskiej marki Patty Rose to także efekt eksperymentu z dwoma tworzywami w delikatnym i romantycznym wydaniu. Dwustronne złoto-srebrne kolczyki? Czemu nie?  

W przypadku braku pewności co do srebrnej biżuterii, warto przetestować ten trend, sięgając po propozycje z sieciówek, np. z Parfois. Niegdyś mix uważany za faux-pas, dziś cieszy oko u czołowych trendsetterek i miłośniczek mody. To niestandardowe połączenie stanowić będzie idealne dopełnienie dla nowoczesnych, ascetycznych stylizacji.