Wyjazd do dużego europejskiego miasta, zwiedzanie połączone z aktywnym odpoczynkiem, poznawanie nowych kultur, obcej kuchni i zwyczajów. Nie ma co się oszukiwać – dla wielu to wręcz wymarzony sposób na spędzenie urlopu czy wakacji. Bywa jednak, że nie mamy na to tyle czasu, ile byśmy sobie życzyli. Podpowiadamy więc, jak zorganizować wycieczkę marzeń, kiedy mamy tylko dwa dni wolnego, a chcemy poczuć się jak w podróży dookoła świata, z której wrócimy z niezapomnianymi wrażeniami.

Miejsce podróży – dobrze zaplanuj wycieczkę

W kwestii wyboru miejsca podróży jest tylko jedno poważne ograniczenie – to czas, którym dysponujesz. Można jednak łatwo uczynić z tego zaletę – dzięki temu pobyt w mieście będzie maksymalnie „skondensowany” i przy planowaniu wyjazdu z łatwością unikniesz niepotrzebnych strat czasu, przeznaczonych na bierny odpoczynek – leżenie, siedzenie, plażowanie czy… przesypianie całego dnia. Chcesz przecież wycisnąć z pobytu w danym miejscu jak najwięcej i nie chcesz tracić ani minuty. W końcu czas ma znaczenie!

Przede wszystkim wygoda

Uniwersalna reguła podpowiada, by na każdy urlop zabrać ze sobą to, co wygodne, ciepłe i przewiewne. Nigdy nie wiesz, jaka pogoda może Cię zastać – tym bardziej, jeśli wybierasz się do miejsca, w którym pogoda bywa dosyć kapryśna. Ciepłe ubranie – jest obowiązkowe nie tylko dlatego, że pogoda może pogorszyć się w ciągu dnia – wieczory przecież bywają chłodne w całej Europie…. Przewiewna koszula i spodnie z lekkiego materiału – na przykład lnu i bawełny – mogą dać kojący chłód i lekkość, których tak potrzebujesz przy wysokich temperaturach. Ubranie wygodne z kolei łączy cechy ubrania ciepłego i przewiewnego – ma być uniwersalne i nadawać się na każdą okazję. Nie zapominaj także o wygodnych butach, które wybawią Cię od odcisków palców podczas długiego i ekscytującego zwiedzania – modne, eleganckie espadryle sprawdzą się w tej roli perfekcyjnie.

Ze stylem i szykiem

Z dwudniowego wyjazdu na pewno przywieziesz dziesiątki zdjęć i nie schowasz i do szuflady, a raczej podzielisz się z nimi ze znajomymi w mediach społecznościowych. Chcesz świetnie wyglądać na wirtualnych pocztówkach z podróży i poczuć się jak gwiazda Instagrama? Nie musisz zakładać sukienki czy koszuli w krzykliwy wzór lub kontrastowy kolor, by zwrócić na siebie uwagę innych ani pakować walizki pełnej ubrań. Wystarczą proste ubrania w uniwersalnych, bezpiecznych fasonach, komponujące się ze sobą pod względem koloru czy wzoru. Dzięki temu będziesz mogła wyróżniać się elegancką, zjawiskową i lekką, ale przy tym bardzo przemyślaną stylizacją.

Dobierz dodatki…

To nieodłączny element każdej ze stylizacji – odpowiednio dobrane mogą stanowić kropkę nad „i” outfitu i akcentują pewne jego cechy – torba podkreśli drapieżność, szykowna, delikatna bransoletka elegancję, a nakrycie głowy – lekkość lub sportowy styl. Dodatkiem uniwersalnym, który sprawdzi się w absolutnie każdym przypadku, są okulary przeciwsłoneczne i zegarek. Oba są niesamowicie praktyczne – pierwsze ochronią przed szkodliwym promieniowaniem, a dzięki temu drugiemu kontrola czasu jest na wyciągnięcie ręki – dosłownie! Nie musisz wyjmować telefonu z torby i odblokowywać go co chwilę, by sprawdzić, która jest godzina.
Paniom polecamy zwłaszcza zegarek w kolorystyce navy. Model Lorus RG246PX9 każdej stylizacji nada elegancji i głębi. Skórzany pasek, ciemna tarcza z delikatnymi, błękitnymi akcentami i kontrastującymi wskazówkami urozmaici każdy outfit – od prostego zestawu t-shirt + dżinsy, po delikatne, zwiewne tuniki i sukienki.
Lorus RG246PX9
Cena: 309 zł
Idealnym akcentem, wykańczającym męską stylizację, będzie z kolei model RM335FX9 na solidnej, stalowej bransolecie, z chronografem i masywną tarczą. To najlepszy przykład na pogodzenie elegancji ze sportowym, luźnym i mniej oficjalnym stylem – sprawdzi się zarówno w stroju casualowym, jak i w nieco bardziej formalnych okazjach.

Lorus RM335FX9

Cena: 469 zł