Czemu warto olejować włosy?

Olejowanie włosów to coraz bardziej powszechny temat w branży urodowej. Coraz częściej można się z nim spotkać na stronach blogerek, a także klinik urody. Jakie efekty przynosi ten zabieg? I dlaczego warto go stosować?

Kilka słów na temat oleju

Olej to substancja stworzona dla włosów. Jeśli zastanawiałaś się kiedyś nad sekretem kruczoczarnych włosów hinduskich kobiet, to czas najwyższy zacząć olejować włosy. Odpowiednio dobrany olej wzmacnia te części włosa, które w danej chwili potrzebują dodatkowego zasilenia.

Po co olejować włosy?

Oleje cieszą się niebywałymi właściwościami regeneracyjnymi. Poradzą sobie z wypadaniem włosów, z ich łamliwością, a nawet z przedwczesnym siwieniem. Dzięki olejowaniu włosów pokonasz również łupież, przesuszenie, brak połysku, czy rozdwajanie się końcówek. Włosy staną się mocniejsze, bardziej odżywione i odzyskają naturalny blask.

Jak olejować włosy?

Olejowanie włosów to banalnie prosta czynność, a równocześnie bardzo indywidualna. To od Ciebie zależy, czy będziesz olejować włosy na całej ich długości, czy tylko u nasady. Warto wypróbować różne metody po to, aby znaleźć odpowiednią dla siebie. Najlepiej zaczynać od mniejszej ilości oleju i zwiększać ją w miarę potrzeby.
W jaki sposób prawidłowo olejować włosy?

1. Umyj włosy szamponem, wykręć i lekko wytrzyj ręcznikiem, a następnie rozczesz.
2. Niewielką ilość oleju rozsmaruj na całej długości włosa, lub tylko u nasady.
3. Tak przygotowane włosy zawiń w ręcznik i pozostaw na minimum 30 minut. Zabieg najlepiej robić wieczorem i pozostawić olej na włosach aż do rana.
4. Dokładnie umyj włosy szamponem i pozostaw do naturalnego wyschnięcia.

Jakich olejów używać do olejowania włosów?

Rynek kosmetyczny oszalał na punkcie olejowania włosów. Można znaleźć bardzo wiele specjalnych linii produktów przeznaczonych do tego zabiegu. Jednak, wcale nie trzeba sięgać po kosmetyki! Świetnie sprawdzą się tutaj oleje naturalne, których, na co dzień używamy w kuchni. Doskonałą propozycją jest tutaj: oliwa z oliwek, olej kokosowy, migdałowy, czy nawet zwykły olej rzepakowy.

0 comments
0 likes
Next post: Najlepsze produkty do pielęgnacji dostępne w każdej drogerii

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *