Czy zajęcia z aktorstwa mogą pomóc w walce z nieśmiałością?

Czy aktor może być nieśmiały? Patrząc się na najbardziej znane ikony tzw. szklanego ekranu trudno sobie to wyobrazić. Trzeba jednak pamiętać, że zdecydowana większość tych osób opanowała sztukę „udawania samego siebie” do absolutnej perfekcji. To z kolei oznacza, że nikt tak naprawdę nie ma pojęcia, co działo się w psychice tych osób, gdy dostawały one swe pierwsze role.

Jak oduczyć się nieśmiałości?

Naturalnie z nieśmiałością trudno walczyć i wie o tym każdy, niekoniecznie aktor. Warto jednak wiedzieć, że osoby należące do tej wąskiej grupy społecznej również musiały przejść walkę z tym problemem. Oczywiście trudno dociekać jak one to robiły, ale biorąc pod uwagę specyfikę nieśmiałości, musiały one zacząć od kilku solidnych podstaw. Pierwszą z nich jest z pewnością walka z samym sobą i własnymi słabościami. Osoby nieśmiałe często boją się odrzucenia, co oczywiście wynika z ich specyficznego podejścia do życia. Chcąc pokonać ów problem, trzeba spojrzeć się na siebie inaczej. I to nawet wówczas, gdy nic nie wskazuje, aby tak robić. Po drugie, trzeba uczyć się kontaktu z ludźmi. Bez tego trudno sobie wyobrazić, aby móc skutecznie walczyć o swoje nowe, prawdziwe ja. Warto sobie na tym etapie zadać pytanie, czy zajęcia z aktorstwa mogą pomóc nieśmiałości. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że kwestie te można przerabiać również poza warsztatami aktorskimi.

Walka na zawsze

Niestety, walka z nieśmiałością trwa do końca życia. Nawet, jeśli udało się pokonać część przeszkód i odnieść tymczasowy sukces w walce o otwartość względem innych ludzi, to człowiek od urodzenia nieśmiały nadal będzie miał tendencje, by do swoich problemów wracać. W tym już nie pomogą żadne warsztaty aktorskie, ani inne szkolenia bądź kursy. W tej walce najistotniejsze jest to, aby umiejętnie poradzić sobie z demonami, które dręczą człowieka od środka. Niestety, aktorstwo to zawód przeznaczony dla ludzi wrażliwych, którzy są bardziej podatni na takie problemy.

Podsumowując, jakie cechy powinna mieć dobra aktorka lub wyśmienity aktor? Ważne, aby osoba ta akceptowała siebie i była sobą. Dzięki temu może ona odnosić coraz większe sukcesy w swej branży, skutecznie walcząc ze skutkami własnej nieśmiałości. Cechy te sprawiają, że jest się naprawdę wyśmienitym aktorem. Artykuł został napisany we współpracy z polishamericanartsociety.com/warsztaty-aktorskie.

0 comments
0 likes
Prev post: Jak nosić czarne rajstopy? Porady + stylizacjeNext post: Jak pielęgnować skórę atopową?

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *