Elewacja domu w stylu śródziemnomorskim – uwielbiana przez kobiety

Domy w stylu śródziemnomorskim są bardzo popularne nie tylko na południu Europy. Coraz częściej budynki w tym właśnie stylu można zobaczyć też w Polsce. Jak powinna wyglądać elewacja śródziemnomorskiego domu?

Dom śródziemnomorski – czyli jaki?

Nad basenem Morza Śródziemnego znajduje się wiele krajów, stąd też trudno wskazać jednoznacznie, jaki jest wygląd śródziemnomorskiego domu. Wśród nich znajdują się bowiem domy włoskie, francuskie, hiszpańskie czy greckie. Wznoszone w tych krajach budynki mają jednak pewne wspólne cechy.

Przede wszystkim domy w śródziemnomorskim stylu wyróżniają się jasnymi i ciepłymi kolorami elewacji oraz są wykańczane z wykorzystaniem naturalnych materiałów, które nadają im elegancki, lecz też rustykalny wymiar.

Elewacja domu w śródziemnomorskim stylu

Jak wygląda elewacja domu śródziemnomorskiego? Przy jej projektowaniu warto zdecydować się na poniższe rozwiązania:

– Biały albo kremowy tynk, najlepiej z fakturą, na przykład jak tynk baranek,
– Dach w kolorze jasnej szarości, cegły albo brązu,
– Wykończenie ścian z wykorzystaniem okładziny kamiennej w kolorze beżowym,
– Stolarka okienna w kolorze białym lub drewniana w odcieniach jasnych i średnich,
– Dekoracyjne sztukaterie – kolumny, ozdobne profile przy oknach i drzwiach.

Jak zaprojektować elewację domu śródziemnomorskiego?

Jak zaprojektować elewacje budynku? Styl śródziemnomorski jest popularnym wyborem dla właścicieli domów, którzy chcą cieszyć się słońcem i ciepłą pogodą przez cały rok. Styl śródziemnomorski charakteryzuje się prostotą, naturalnymi materiałami i brakiem ozdób. Projekt elewacji domu śródziemnomorskiego musi być wykonany w taki sposób, aby odzwierciedlał jego tradycyjną architekturę. Oznacza to, że powinien mieć z jednej strony podcień lub loggię i być wykonany z kamienia lub cegły. Powinna też mieć żaluzje w oknach i otwarty plan z dużymi pokojami w środku. Projekt powinien również uwzględniać klimat i otoczenie, w którym dom powstanie oraz styl życia tych, którzy w nim będą mieszkać.

Aby projekt elewacji odzwierciedlał styl śródziemnomorski, warto sprawdzić w internecie różne projekty domów, jakie są popularne w tych właśnie krajach. W realizacji marzenia może także pomóc dobra firma projektowa, która zajmuje się przygotowywaniem projektów elewacji na zamówienie.

0 comments
6 likes
Prev post: Jakie fasony sukienek są perfekcyjne dla niskich kobiet?Next post: Jak nosić czarne rajstopy? Porady + stylizacje

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *