Jakie okulary do okrągłej twarzy wybrać

Okulary dla wielu z nas są koniecznością. Bez względu na to, czy musimy nosić okulary korekcyjne, czy przeciwsłoneczne, bardzo ważne jest ich umiejętne dobranie do kształtu swojej twarzy. Dziś zajmiemy się wyborem okularów do twarzy okazałej. Jaki kształt powinny mieć oprawki pasujące do twarzy okrągłej? Dlaczego tak wiele osób postrzega konieczność chodzenia w okularach jako karę? Powodem są nieprawidłowo dobrane oprawki. Sprawiają one że patrząc do lustra, nie podobamy się sami sobie. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ brak nam podstawowej, elementarnej wiedzy z zakresu doboru oprawek. Postaramy się te zaległości nadrobić.

Do twarzy okrągłej pasują oprawki „kanciaste”

Zasada doboru oprawek do kształtu twarzy jest stosunkowo prosta – przeciwieństwa się uzupełniają. Zatem kiedy nasza twarz jest okrągła, należy sięgnąć po oprawki o kanciastych, prostokątnych kształtach. Mogą to być oprawki kwadratowe lub prostokątne, wydłużone. Dobrze również zwrócić uwagę na wygląd zauszników. Do twarzy okrągłej pasują te nieco szersze. Jednym słowem – należy wybierać takie oprawki okularów, których wygląd będzie przeciwnością dla kształtu twarzy i będzie skupiał na sobie uwagę obserwatora.

Gdzie kupić okulary pasujące do twarzy?

Istnieje coraz więcej salonów, w których pracują eksperci pomagający w doborze okularów do kształtu twarzy. Oczywiście w tym przypadku nie ma nic za darmo. Mimo iż taka usługa reklamowana jest jako bezpłatna, przyjdzie nam zapłacić za nią w wyższej cenie oprawek. Czy można uniknąć takich kosztów? Oczywiście że tak. Rozwiązaniem jest samodzielne wybranie takich oprawek, które już od początku będą pasowały do naszej twarzy. Wystarczy tylko poznać podstawowe zasady i dokładnie przyjrzeć się sobie w lustrze. Analogicznie, do twarzy szczupłej i pociągłej pasować będą okularu o okrągłych oprawkach, rekompensujących ostre linie twarzy. Pilnie musisz sobie kupić nowe okulary? Nie wiesz z jakim wydatkiem się liczyć? Na ten cel powinieneś mieć przeznaczone od 300 złotych wzwyż. Co zrobić jeśli takiej gotówki nie posiadasz? Pozostaje wtedy pożyczka gotówkowa, którą możesz przeznaczyć na dowolny cel.

0 comments
0 likes
Prev post: Probiotyki w kosmetykach – dlaczego warto po nie sięgać?Next post: Ubrania bazowe w męskiej szafie – co warto mieć pod ręką?

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *