Stylowe i zdrowe obuwie dla dzieci. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Wybór odpowiedniego obuwia dziecięcego powinien przede wszystkim opierać się na ich konstrukcji i jakości ich wykonania, aby mogły one zapewnić zdrowie i komfort dla małych stópek. O czym trzeba pamiętać przy doborze butów dla dziecka?

Przewiewne i elastyczne materiały

Do produkcji obuwia dziecięcego stosowane są różne materiały. Warto zwrócić szczególną uwagę na ich rodzaj, ponieważ to właśnie one decydują o komforcie – zapobiegają nadmiernej potliwości, otarciom, odciskom.

Aby obuwie dla dzieci mogło zapewnić maksymalną wygodę dla stóp, warto wybierać to, które wyprodukowane jest ze skóry naturalnej – licowej albo zamszowej – albo też z przewiewnych tkanin technicznych, na przykład z siateczek tekstylnych. Z takich materiałów wytwarzane są między innymi buty dla dzieci marki Bartek – znanego polskiego producenta obuwia dziecięcego.

Materiały wykonane do produkcji obuwia powinny być także odpowiednio elastyczne – dotyczy to w szczególności podeszwy oraz wkładki. Dzieci stale znajdują się w ruchu, dlatego ich buciki także powinny nadążać za ich pomysłami. Właśnie dlatego obuwie dziecięce powinno mieć elastyczne spody, w szczególności przestrzeń pomiędzy palcami a śródstopiem.

Szeroki czubek z miejscem na palce

Aby buciki mogły zapewnić dziecku pełen komfort nawet podczas długich zabaw na dworze, powinny posiadać odpowiednią przestrzeń na palce.

Dobre obuwie dziecięce, na przykład buty Danielki, charakteryzują się właściwą szerokością w rejonie palców – dzięki temu nie powodują nadmiernego ucisku, a tym samym zapewniają pełne zabezpieczenie przed różnymi otarciami i odciskami, które mogą pojawić się przy noszeniu bucików o zbyt wąskich czubkach.

W przypadku butów z otwartymi czubkami, na przykład sandałków, konieczne jest zwrócenie uwagi na długość obuwia w stosunku do stopy dziecka. Palce maluszka nie powinny dochodzić wtedy całkowicie do końca obuwia, ale z przodu powinno znajdować się kilka milimetrów wolnej przestrzeni.

Anatomiczny zapiętek, wkładka i podeszwa

W końcu dobre obuwie dla dzieci powinno cechować się anatomicznie ukształtowanymi elementami jak zapiętek, wkładka i podeszwa. Naśladując naturalny kształt stopy wspierają jej prawidłowe położenie w bucie i również jej odpowiednią pracę, dlatego mogą przeciwdziałać pojawianiu się deformacji. To bardzo ważne u małych dzieci, których stopy nie są jeszcze w pełni rozwinięte, dlatego noszenie niewłaściwego obuwia może spowodować wtedy pojawienie się wad stóp.

Warto zatem poszukiwać takiego obuwia, które jest dopasowane do dziecięcych stópek, aby mogło ono zapewnić pełen komfort codziennego użytkowania. Najlepiej zdecydować się na zakup obuwia od renomowanych marek, na przykład jak buty Bartek czy Danielki, które produkowane są w Polsce, mają przystępne ceny, a także cieszą się dużym zaufaniem wśród rodziców. Są też dostępne w różnych wzorach, które przypadną do gustu każdej dziewczynce i chłopczykowi!

0 comments
0 likes
Prev post: Kiedy należy wybrać specjalistę a kiedy zabieg można wykonać samodzielnie w domu?Next post: Na basen po mastektomii? Wybierz stój kąpielowy dla amazonki

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *